Kierownik Projektu

dr Przemysław Pałka

Przemysław Pałka jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i affilieted fellow przy Yale Information Society Project. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na styku prawa gospodarczego, technologii, psychologii i filozofii. W szczególności. Pałka bada rolę prawa konsumenckiego w powstaniu ekonomii uwagi, a także regulacyjne i techniczne ścieżki ochrony konsumentów. Jest także autorem wielu publikacji na temat prawa i sztucznej inteligencji, prawa danych i platform internetowych. Przed dołączeniem do Uniwersytetu Jagiellońskiego Pałka był Fellow in Private Law na Yale (2018-2020) oraz pracował naukowo w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (2016-2018). Posiada stopień doktora (’17) i tytuł LL.M. (’14) z EUI oraz magistra prawa z Uniwersytu Warszawskiego (’13). Więcej w google scholar, homepage

Fot.: NCN, autor Michał Łepecki

mgr Klaudia Gaczoł

mgr Ewa Ilczuk

Ewa Ilczuk jest stypendystką w projekcie CLEMENTEA, a także stypendystką w projekcie "Analiza roli pamięci roboczej w powstawaniu wspomnień mimowolnych. Badanie mechanizmów poznawczych warunkujących mimowolne wspomnienia autobiograficzne". Posiada dyplomy magistra psychologii ('21) oraz socjologii ('23) Uniwersytu Jagiellońskiego. Aktualnie realizuje doktorat w dyscyplinie nauk socjologicznych w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ. Interesuje się relacją człowieka i technologii, przemianami kulturowymi, a także problematyką uzależnień behawioralnych.

mgr Krystyna Mokrzycka

Krystyna jest obecnie studentką II roku studiów doktoranckich w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ramach interdyscyplinarnego programu Society of the future. Ukończyła studia magisterskie na kierunku prawo (2022) oraz studia licencjackie na kierunku kognitywistyka (2022). Obecnie kończy studia magisterskie zarówno z kognitywistyki, jak i filozofii. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół filozofii prawa, etyki i neuronauki poznawczej.

mgr Katarzyna Wiśniewska

Katarzyna Wiśniewska jest asystentką badawczą w projekcie CLEMENTEA oraz kierownikiem projektu "Kres Konsumenta – ochrona słabszej strony stosunku zobowiązaniowego na rynku cyfrowym". Obydwa projekty są prowadzone na Uniwersytetcie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie odbywa studia doktoranckie na kierunku Nauki Prawne w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych, a także ukończyła aplikację radcowską. Jej zainteresowania naukowe obejmują prawo prywatne, nowe technologie, ochronę konsumentów, prawo Unii Europejskiej i prawo japońskie. Katarzyna Wiśniewska jest absolwentką ('20) prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obroniła pracę magisterską poświęconą przetwarzaniu danych w chmurze w kontekście unijnej dyrektywy o treściach cyfrowych pod kierunkiem prof. dr. hab. Fryderyka Zolla w Katedrze Prawa Cywilnego, gdzie również prowadzi zajęcia. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami IT na Politechnice Warszawskiej.